Biznes Finanse

Windykacja

Nie będę tutaj oryginalny, kiedy napisze że windykacja rozpoczyna się, gdy masz zaległy rachunek od dostawców, kredyt samochodowy, telefon komórkowy lub cokolwiek innego, za co jesteś winien pieniądze. Kiedy na rachunku nie było widać śladów zapłaty (zwykle po trzech miesiącach), dostawca zwykle wysyła do Ciebie numer konta do windykacji, aby spróbować odzyskać pieniądze. Często firmy te sprzedają Twój dług firmie windykacyjnej “za grosze”.

Skuteczna windykacja

Windykacja ma jeden cel – odzyskać twoje pieniądze. Szczerze mówiąc, jeśli jesteś winien pieniądze i masz dług, musisz go spłacić. Jednak wybierając firmę windykacyjną pamiętaj, aby nie było to ekipa gorsza niż łobuziaki na szkolnym boisku. Kiedy dług zaczyna gromadzić się poza tym, co możesz kontrolować, łatwo jest stracić nadzieję i zastanawiać się, czy kiedykolwiek uda Ci się go spłacić.

windykacja

Codzienne rozmowy telefoniczne, cotygodniowe listy i wiele gróźb, może Cię naprawdę przestraszyć. Dlatego najlepiej podjąć działania zmierzające do uregulowania należności.